Scoala
Europeana
Bucuresti

Postat la:

Aceste cursuri sunt structurate prin sintetizarea anumitor elemente metodice consacrate în sistemele pedagogice performante pentru actoria profesionistă de teatru şi film din lume. Mai mult, structurarea cursurilor implică şi viziunea metodologică specifică Universităţii din Oxford, unde studiul actoriei are un rol determinant în procesul educaţional, potenţând major dezvoltarea şi evoluţia fiecărui cursant pe coordonatele propriului domeniu de specializare.

Postat la:

Miercuri 22 februarie, elevii Iulia Vlad și Kirian Lavoisard, au participat la Workshopul proiectului Comenius "Changing with the Climate” desfășurat la Institutul Naţional de Cercetare și Dezvoltare în Informatică” București. La  întâlnire au participat reprezentanți ai partenerilor implicați în proiect atât din țara noastră cât și din afara ei  iar scopul declarat al acestei întâlniri a fost acela de a da școlilor partenere din rețea posibilitatea de a prezenta rezultatele obținute și de a-și împărtăși din  experiența câșigată prin proiecte similare în domeniul schimbărilor climatice și a utilizării eficiente a energiei.

Elevii Școlii Europene au prezentat în fața colegilor lor și a partenerilor europeni ai rețelei, cele două proiecte mari pe teme de mediu desfășurate în școala noastră începând cu anul 2009 și anume: “Terra singura noastră casă” și “Go Reduce Reuse Recycle Everything Everywhere in Nature (GRRREEN)”.

Postat la:

"Cursul Urban Street Dance/ break dance este sustinut de Ionut Dumitru, alias "Piticu" de la trupa Simplu.

"Piticu" este unul din cei mai talenati si explozivi coregrafi ("Dansez pentru tine"/ Pro TV) si dansatori din Romania (trupa Simplu), cu numeroase aparitii la televiziune si in spectacole live.

De asemenea, are experienta de 6 ani in lucrul cu copiii, in predarea elementelor de street dance/ break dance. Cursul Urban Street Dance/ break dance se adreseaza copiilor cu varste peste 10 ani (grupe pe varste 10-11 ani, 12-14 ani, etc)."

Noutati SEB

• RECHIZITE Aug 09  Listele cu rechizite necesare începerii anului școlar 2017-2018.
    • GALERIE Iul 19  Teatru SEB, clasele 1-4 si 5-12.
    • ZILELE SEB! Mai 17  Ziua I: Vernisajul expozitiilor cu tema "Motive populare romanesti in context european".
    • FELICITARI! Mai 04  Mentiune la etapa nationala a olimpiadei de limba engleza.
    • NOUTATI Apr 25  Performanță: Ioana Popescu, clasa a VII-a!

SEB pe facebook