Scoala
Europeana
Bucuresti

  MENU

Postat la:

Lista cu premiile obtinute la Concursul Comper, etapa a II-a, clasele II-IV poate fi descarcata aici

Postat la:

 Felicitari elevilor care au obtinut rezultate foarte bune, peste 80 de puncte, in urma sustinerii probelor de limba romana si matematica a concursului Comper, etapa I, ianuarie 2016!

Rezultate Limba Romana  

Nr.crt.

Nume și prenume

Clasa

Punctaj

 1

Bîrgoveanu Matei

II A

90 puncte

 2

Darie Carina

II A

90 puncte

 3

Dragomir-Moinescu Sonia

II A

90 puncte

 4

Gheorghe Letiția

II A

85 puncte

Grigorescu Luana

II A

100 puncte

Onofrei Sofia

II A

100 puncte

 7

Rahimian Roxana

II A

90 puncte

Rotaru Laura

II A

100 puncte

 9

Rotaru Mihnea

II A

90 puncte

 10

Vasilache Vlad

II A

95 puncte

 11

Zah Sofia

II A

90 puncte

 12

Acasandrei Dora

II B

90 puncte

 13

Atănăsoaei Luca

II B

100 puncte

 14

Balban Teodora

II B

90 puncte

 15

Bunea Nicholas

II B

85 puncte

 16

Coșoreanu Matei

II B

80 puncte

 17

Diaconu Anne

II B

80 puncte

 18

Dobra Maria

II B

85 puncte

 19

Dumitru Daria

II B

80 puncte

20

Gîdea Ada

II B

100 puncte

 21

Glodeanu Patricia

II B

90 puncte

22

Rusei Briana

II B

100 puncte

 23

Cheța Mihai

II C

90 puncte

 24

Ciobanu Maia

II C

95 puncte

 25

Cîrstea Eduard

II C

85 puncte

26

Costin Eva

II C

95 puncte

27

Grigoroșcuță Anca

II C

100 puncte

28

Mazuru Alexandru

II C

90 puncte

 29

Mănescu Andrei

II C

80 puncte

30

Rugiero Ginevra

II C

85 puncte

31

Săcuiu Ema

II C

100 puncte

32

Vlad Alessia

II C

85 puncte

33

Antonache Maria Ilinca

III A

90 puncte

34

Baciu Andra

III A

85 puncte

35

Bittman Marc Nicholas

III A

85 puncte

36

Bunea Dariana Maria

III A

80 puncte

37

Gustiuc Stefan Fabian

III A

95 puncte

38

Hopulele Radu Gabriel

III A

90 puncte

39

Motca Eva Luana

III A

90 puncte

40

Oana Luca

III A

85 puncte

41

Petrea David Mihai

III A

85 puncte

42

Varga Patrick

III A

80 puncte

43

Vladescu Adela

III A

100 puncte

44

Barbu Luca

III C

90 puncte

45

Bogdan Liviu Alexandru

III C

100 puncte

46

Borbely Ernest Andrei

III C

80 puncte

47

Bragarea Sara Maria

III C

90 puncte

48

Burloiu Sever

III C

85 puncte

49

Cotinghiu Alex

III C

80 puncte

50

Dicu Alexandra Victoria

III C

90 puncte

51

Kallos Tania

III C

80 puncte

52

Nicolae Ana Gabriela

III C

90 puncte

53

Rizea Tia Carina

III C

90 puncte

54

Todorescu Vlad

III C

85 puncte

55

Bădescu Tiberiu

IV A

95 puncte

56

Costin Robert

IV A

90 puncte

57

Naforniță Ilinca

IV A

85 puncte

58

Constantin Nicholas

IV A

80 puncte

59

Nistor Ioana

IV B

90 puncte

60

Tălpigă Laura

IV B

85 puncte

61

Tuță Ilinca

IV B

80 puncte

62

Guli Rebeca

IV C

85 puncte

63

Legea Patric

IV C

85 puncte

64

Cîrstea Sebastian

IV C

80 puncte

 

Rezultate Matematica
 

Nr.crt.

Nume și prenume

Clasa

Punctaj

1.

Bîrgoveanu Matei

II A

100 puncte

2.

Darie Carina

II A

100 puncte

3

Dragomir-Moinescu Sonia

II A

100 puncte

5.

Grigorescu Luana

II A

90 puncte

6.

Onofrei Sofia

II A

85 puncte

7.

Rahimian Roxana

II A

100 puncte

8.

Rotaru Laura

II A

85 puncte

9.

Rotaru Mihnea

II A

100 puncte

10.

Van de Waart Katherina

II A

85 puncte

11.

Vasilache Vlad

II A

100 puncte

12.

Zah Sofia

II A

80 puncte

13.

Acasandrei Dora

II B

80 puncte

15.

Balban Teodora

II B

85 puncte

17.

Bunea Nicholas

II B

95 puncte

18.

Coșoreanu Matei

II B

80 puncte

20.

Dobra Maria

II B

90 puncte

21.

Dumitru Daria

II B

95 puncte

22.

Gîdea Ada

II B

100 puncte

23.

Glodeanu Patricia

II B

85 puncte

24.

Rusei Briana

II B

95 puncte

26.

Cheța Mihai

II C

100 puncte

27.

Ciobanu Maia

II C

95 puncte

28.

Cîrstea Eduard

II C

90 puncte

29.

Costin Eva

II C

100 puncte

30.

Grigoroșcuță Anca

II C

95 puncte

31.

Mazuru Alexandru

II C

100 puncte

32.

Mănescu Andrei

II C

90 puncte

33.

Săcuiu Ema

II C

100 puncte

34.

Antonache Maria Ilinca

III A

80 puncte

35.

Bittman Marc Nicholas

III A

95 puncte

36.

Bunea Dariana Maria

III A

85 puncte

37.

Gustiuc Stefan Fabian

III A

80 puncte

38.

Motca Eva Luana

III A

85 puncte

39.

Oana Luca

III A

90 puncte

40.

Petrea David Mihai

III A

90 puncte

41.

Varga Patrick

III A

85 puncte

42.

Vladescu Adela

III A

90 puncte

43.

Alexandrescu Stefan

III C

80 puncte

44.

Barbu Luca

III C

85 puncte

45.

Bogdan Liviu Alexandru

III C

80 puncte

46.

Bragarea Sara Maria

III C

90 puncte

47.

Burloiu Sever

III C

80 puncte

48.

Kallos Tania

III C

95 puncte

49.

Todorescu Vlad

III C

85 puncte

50.

Bădescu Tiberiu

IV A

85 puncte

51.

Costin Robert

IV A

90 puncte

52.

Naforniță Ilinca

IV A

90 puncte

53.

Legea Patric

IV C

80 puncte

54

Tivig Victor

IV B

80 puncte

 

LICEUL TEORETIC ”ȘCOALA EUROPEANĂ BUCUREȘTI”

REZULTATE OBȚINUTE LA ETAPA PE SECTOR A OLIMPIADEI DE LIMBĂ, COMUNICARE ŞI LITERATURĂ ROMÂNĂ 16 IANUARIE 2016

CRT

NUME ŞI PRENUME ELEV

CLASA

PROFESOR COORDONATOR

PUNCTAJ

OBSERVAȚII

1

Costinescu D. Alexandru- Raul

V

Adelina Voicu

95,85

2

Cosma A. I. Denisa Maria

V

Laura Coraci

100,5

CALIFICAT

3

Cristică F. Ana Daria

V

Laura Coraci

89,5

4

Bejan C. F. Maria Alexandra

V

Laura Coraci

88,5

5

Văduva B. L. Tudor Ștefan

V

Laura Coraci

84,75

6

Dumitru R. Alexandru David

V

Adelina Voicu

87,5

7

Barcaru A. Ilinca

V

Adelina Voicu

83

8

Ilie M. Șerban

V

Adelina Voicu

106,5

CALIFICAT

9

Răileanu B. Teodora

VI

Andreia Dosaru

86,75

10

Berendel D. Jasmine

VI

Andreia Dosaru

63

11

Bănuță A. Ana- Maria

VI

Georgiana Stoica

101,5

CALIFICAT

12

Popescu   R. M. Ioana

VI

Ileana Căprioară

105,25

CALIFICAT

13

Darie M. Miruna- Ana

VI

Ileana Căprioară

91

14

Bănică S. Ana- Teodora

VI

Ileana Căprioară

98

15

Păscuț G. Letiția

VI

Ileana Căprioară

105,5

CALIFICAT

16

Horhoianu N. Ioana

VI

Ileana Căprioară

108,5

CALIFICAT

17

Cârjă M.   Iris

VI

Ileana Căprioară

101,5

CALIFICAT

18

Petcu M. G. Lorelei-Monica

VII

Irina Niculescu

104

CALIFICAT

19

Zinca B. Luiza

VII

Irina Niculescu

89,75

20

Neguț S. Andra

VII

Georgiana Stoica

94

21

Legea F.M. Agnes

VII

Georgiana Stoica

105,5

CALIFICAT

22

Mocanu S. Briana

VII

Georgiana Stoica

96,75

23

Hopulele R. Ana

VII

irina Niculescu

100,5

CALIFICAT

24

Popescu C. I. Ana- Victoria

VIII

Georgiana Stoica

102,5

CALIFICAT

25

Nacea C. Teodora

VIII

Georgiana Stoica

101,25

CALIFICAT

26

Popescu E.T.A. Andreea

VIII

Georgiana Stoica

104

CALIFICAT

27

Bondarenco G. L. Annia- Mara

IX

Andreia Dosaru

91

 

28

Gheorghiu- Testa R. Matei- Ioan

IX

Andreia Dosaru

50,5

 

29

Hotoboc C. A. Maria- Julia

IX

Andreia Dosaru

50

 

30

Vizireanu M. Andrei

IX

Andreia Dosaru

81

 

31

Antohi A. Maria- Adelina

X

Ileana Căprioară

101,5

CALIFICAT

32

Secăreanu P. Radu- George

X

Ileana Căprioară

95

 

33

Pozdarie C. Alexandra Mara Melita

XI

Dana Ștefan

52

 

34

Muşat G. Luca

XII

Ileana Căprioară

71

 

Postat la:

 

Concursul National Euclid
Rezultate Limba Romana, Etapa a III-a, 10.05.2015

 

NR.CRT

CLASA

NUME ŞI PRENUME ELEV

PUNCTAJ

1.

2C

ALEXANDRESCU STEFAN

86

2.

2C

BOGDAN ALEXANDRU

88

3.

2C

NICOLAE ANA

92

4.

2C

NICOLAE CLAUDIA

81

5.

2C

RIZEA CARINA

100

6.

2C

TEODORESCU VLAD

96

       

7.

3A

COSTIN ROBERT

96

8.

3A

NAFORNITA ILINCA

96

       

9.

3B

MANESCU VLAD

91

10.

3B

NEDELCU VLAD

94

11.

3B

NISTOR IOANA

100

12.

3B

TALPIGA LAURA

96

13.

3B

TUTA ILINCA

88

       

14.

3C

CALOMFIRESCU VICTOR

92

15.

3C

PETRESCU MARIA

91

16.

3C

ZACIU CASIANA

96

       

17.

4C

BARCARU ILINCA

84

18.

4B

CONSTANTIN ANDREI

91

19.

4C

DICU ANCA

92

20.

4C

DUMITRU ALEXANDRU

100

21.

4C

GLODEANU NATALIA

75

22.

4C

ILIESCU IOANA

92

23.

 

MIHAI ALEXANDRU

81

24.

4B

PICOTICI BIANCA

87

25.

4B

TURCESCU ANDREI

88

Postat la:

NR.CRT

CLASA

NUME ŞI PRENUME ELEV

PUNCTAJ

1.              

2A

BACIU ANDRA

95

2.

2A

CINCA ANA

87

 

 

 

 

3.              

2C

ALEXANDRESCU STEFAN

82

4.              

2C

BOGDAN ALEXANDRU

100

5.              

2C

BORBELY ERNEST

96

6.              

2C

BRAGAREA SARA MARIA

96

7.              

2C

DICU VICTORIA

96

8.              

2C

KALLOS TANIA

92

9.              

2C

NICOLAE ANA

93

10.           

2C

NICOLAE CLAUDIA

89

11.           

2C

RIZEA CARINA

100

12.           

2C

TEODORESCU VLAD

100

 

 

 

 

13.  

3A

BARBULESCU SOFIA

100

14.  

3A

COSTIN ROBERT

100

15.  

3A

DICU IANIS

89

16.  

3A

PETRESCU MARIA

96

17.  

3A

ZAH RUXANDRA

89

 

 

 

 

18.  

3B

BIZAU FILIP

89

19.  

3B

CIUREZ IOANA

93

20.  

3B

DAUTEIL SOPHIE

94

21.  

3B

GANEA MARIA

85

22.  

3B

MANESCU VLAD

96

23.  

3B

NEDELCU VLAD

96

24.  

3B

NISTOR IOANA

98

25.  

3B

TALPIGA LAURA

94

 

 

 

 

26.  

3C

GRIGORE HORIA

84

27.  

3C

GULI REBECA

95

28.  

3B

POPESCU ALEXANDRA

92

29.  

3B

TUTA ILINCA

84

30.  

3C

ZACIU CASIANA

93

31.  

4A

RANACIU MAYA

92

 

 

 

 

32.  

4B

BEJAN MARIA

94

33.  

4B

BLAJAN TUDOR

76

34.  

4B

CONSTANTIN ANDREI

99

35.  

4B

DIACONU ANDREI

90

36.  

4B

PICOTICI BIANCA

92

37.  

4B

TURCESCU ANDREI

100

 

 

 

 

38.  

4C

BARCARU ILINCA

91

39.  

4C

DICU ANCA

95

40.  

4C

DUMITRU ALEXANDRU

100

41.  

4C

ILIESCU IOANA

90

 

Postat la:

 

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Tema concursului

Premiul obţinut

Golumbeanu Ştefania

a IV-a A

“Autoportretul”

Premiul I

Şerban Mara Ioana

a IV-a A

“Autoportretul”

Premiul al II-lea

Dumitriu Petru

a II-a B

“Toamna-fantezie şi culoare”

Premiul al III-lea

Iovu Alexandra

Preg. A

“Toamna-fantezie şi culoare”

Menţiune

Postat la:

Rezultatele primei etape a concursului Euclid, disciplina Limba Romana, pot fi descarcatre aici

Noutati SEB

    • ZILELE SEB! Mai 17  Ziua I: Vernisajul expozitiilor cu tema "Motive populare romanesti in context european".
    • FELICITARI! Mai 04  Mentiune la etapa nationala a olimpiadei de limba engleza.
    • NOUTATI Apr 25  Performanță: Ioana Popescu, clasa a VII-a!
    • NOUTATI Apr 05  Elevii Radu Secareanu si Adelina Antohi, din clasa a XI-a A, s-au calificat la etapa nationala a olimpiadei de limba engleza. Felicitari!!!
    • NOUTATI Apr 05 Eveniment: Padurea Copiilor - actiune de voluntariat in judetul Prahova.
    • FOTO Apr 05 Eveniment: Special English Evening, martie 2017

SEB pe facebook