Scoala
Europeana

COMUNICAT DE PRESĂ

25 septembrie 2017

Conferința Modelul Națiunilor Unite din București va fi organizată în perioada 29 septembrie - 2 octombrie 2017 de către elevii Școalii Europeane București.

Ceremonia de deschidere va avea loc la Palatului Parlamentului, sala Nicolae Iorga, în data de 29 septembrie ora 10:00, în prezența mai multor personalități ale vieții publice din România: ASR Principesa Maria,  Mircea Coșea, Mircea Geoana și Vlad Drăguș.

Deschiderea oficială va fi urmată de 3 zile de dezbateri care vor avea loc la Școala Europeană București. La aceste dezbateri vor participa 150 de tineri din România și străinătate.

Modelul Națiunilor Unite este o conferința care simulează activitatea organismelor din cadrul Organizației Națiunilor Unite. Scopul fiecărui Model al Națiunilor Unite este de a elabora rezoluții la problemele politice și sociale internationale.

Ceremonia de închidere va avea loc pe 2 octombrie la Biblioteca Central Universitară “Carol I” la 10:30.

Mai multe detalii despre conferința organizată de către elevii Școlii Europene București găsiți pe www.sebmun.com.

Postat la:

Deschiderea anului școlar 2017-2018 la Școala Europeană București va avea loc luni, 11 septembrie

- în Str. Băiculești nr.33, clasele pregătitoare - IV, ora 9:30

- în B-dul. Expoziției, clasele V-XII, ora 10:30

Cu mic, cu mare, cu emoții sau bucurie, vă așteptăm nerăbdători să pașim împreună în noul an școlar 2017-2018!

Reminder: Am publicat lista de rechizite necesare începerii noului an școlar 2017-2018.

Ne vedem pe 11 septembrie!

Deschiderea anului școlar 2017-2018, clasele primare.
11/09/2017 ora 09:30
Str. Băiculești nr.33
Romania

Deschiderea anului școlar 2017-2018, clasele gimnaziale și liceu.
11/09/2017 ora 10:30
B-dul. Expoziției nr.24D
Romania

Postat la:

Listele cu rechizitele necesare pot fi descarcate aici:

Lista Rechizite Pregatitoare descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa I descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a II-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a III-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a IV-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a V-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a VI-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a VII-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a VIII-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a IX-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a X-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a XI-a descarcati .doc

Lista Rechizite Clasa a XII-a descarcati .doc

• EVENIMENT Dec 12  Traditionala Serată de Craciun, editia 2017.
    • CAMPANIE Nov 20  Ca in fiecare an, SEB va invita sa contribuiti in cadrul campaniei sociale Daruind vei dobandi.
    • WORKSHOP Nov 20  Vă invităm la Workshop-ul "Something nice to say", marti 21 noiembrie 2017.
    • CARNAVAL Oct 31 Carnavalul Toamnei, un eveniment caritabil organizat de SEB.
    • SEBMUN Sep 29 Noutati: Deschiderea SEBMUN 2017
    • ZEL 2017 Sep 27 Galerie foto: Ateliere de limba franceza, germana, spaniola.

SEB pe facebook